top of page

Einav May

חיפוש

תוכנות למעצבי פנים - באילו אני משתמשת וכמה הן עולות

לא פעם אני מקבלת תגובות ושאלות באיזה תוכנה אני משתמשת ליצירת ההדמיות או השרטוטים, אז בפוסט הזה אני אעשה קצת סדר ואשתף ואסקור עם אילו תוכנות אני עובדת באופן קבוע ויומיומי לכל מה שקשור במקצוע.

אוטוקאד לייט | AUTOCAD LITE

#שרטוט #אוטוקאד

אוטוקאד זוהי תכנת שרטוט, בה אני משתמשת ליצירת כל התכניות עבור הפרויקטים של הסטודיו. אמנם יש מגמה היום לעבור ולעבוד בתכנת רוויט אך בפרויקטים של תכנון ועיצוב פנים אני עדיין חושבת שזה לא הכרחי ואפילו קצת מסרבל. בפרוייקטים גדולים של אלפי מ"ר או קומות רבות אני בטוחה שרוויט מייעלת את העבודה באופן משמעותי. אז נכון ל2020 ו2021 אני בנתיים נשארת עם תכנת האוטוקאד עבור כל התכניות והשרטוטים של הפרויקטים של הסטודיו. אני משתמשת בגירסת הלייט (Autodesk AutoCAD LT) של התכנה, זו גרסא עם ללא האופציות של תלת מימד בתוכנה או אפשרויות שבדר"כ מודדים משתמשים בהם כדי להגדיר נקודות גובה ועוד.. עבור שימוש של תכנון ועיצוב פנים גרסת הלייט בהחלט מספקת וזולה משמעותית מהגרסא המלאה. אז כמה זה עולה? את האוטוקאד ניתן לרכוש היום במנוי שנתי בעלות של 1900 ש"ח + מעמ, יוצא לחודש 158 ש"ח + מעמ .


 

עבור סרטוני הדרכה לעבודה נכונה ויעילה באוטוקאד - כנסו לערוץ היו-טיוב שלי

 


סקצ'אפ פרו | SKETCHUP PRO

#הדמיות #סקצ'אפ אחת התוכנות החשובות והשימושיות ביותר לעיצוב הפרוייקטים של הסטודיו.

סקצאפ זו תוכנת תלת מימד, מאוד אינטואטיבית וקלה להבנה. ניתן ליצור באמצעותה כמעט כל דבר או פרט בעיצוב פנים, ובנוסף יש לה ספרייה ענקית של רהיטים, אפילו של חברות אמיתיות שפתוחה עבורינו המעצבים לשימוש במודלים שלנו באופן חופשי.

כאשר אני מעצבת חלל אני עובדת במקביל דו-מימד ותלת מימד. תמיד שתי התוכנות פתוחות אצלי באופן קבוע, באוטוקאד יש את הדו- מימד ואילו בסקצאפ אני מתחילה לעצב ולחשוב וליצור דברים בתלת מימד, ההשפעה על הדו-מימד היא בלתי נמנעת ולכן אני משנה ומעדכנת תוך כדי עבודה על הסקצאפ גם את תכניות האוטוקאד של הפרויקט. אני משתמשת בגירסת הפרו של סקצאפ, הגרסא הזו מאפשרת לדוגמא לייבא תכנית מאוטוקאד לסקצאפ וכך לחסוך זמן יקר בשרטוט הראשוני. כמה זה עולה? מנוי שנתי לתכנת הסקצאפ עולה 1350 שח + מעמ | 112.5 שח + מעמ לחודש


ויריי - Vray #הדמיות #ויריי


ויריי היא תוכנת רינדור - מה הכוונה? היא למעשה הופכת את המודלים התלת מימדיים שאנחנו יוצרים בסקצאפ לתמונות פוטוריאלסטיות שבהן ניתן לראות תאורה, ברק של חומרים, השתקפיות ועוד.. ויריי מגיע כתוסף (פלאג-אין) שמתלבש על תוכנת הסקצאפ. כמה זה עולה?

את הויריי אפשר לקנות ברישיון קבוע בעלות של 3,290 ש"ח או בהשכרה לשנה - 1620 ש"ח לשנה. אני קניתי את הרישיון הקבועדוגמא להדמיות : סקצאפ + וירייADOBE Creative Cloud

אני מנויה במנוי החודשי של ADOBE Creative Cloud - כך שיש לי גישה לכל התוכנות מבית אדובי, כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, לייטרום, פרימייר ועוד. מתוך כל התוכנות של אדובי אני משתמשת בעיקר:


לייט רום קלאסיק - עבור עריכת תמונות הפרויקטים

אם להיות כנה, את תוכנת הליייטרום המופלאה גיליתי לפני קצת יותר משנה, כמות הזמן שהיא חסכה לי לעומת הפוטושופ היא מטורפת, כיום זו התוכנה היחידה בה אני משתמשת לעריכת תמונות וצילומים מפרויקטים.


אינדיזיין - להכנת מצגות עיצוב פרזנטטביות ללקוחות. אילוסטרייטור - בתוכנה זו יצרתי את הלוגו של הסטודיו ואת כל המיתוג. כמו כן אני עורכת בה גם אלמנטים עיצובים לאתר ולבלוג (כמו לדוגמא התמונות נושא של כל אחד מהפוסטים בבלוג הזה)

פוטושופ - בתקופה האחרונה אני אמנם פחות משתמשת בפוטושופ, אבל זו עדיין תוכנה שחשוב להזכיר אותה.


כמה זה עולה? על כל התוכנות אני משלמת במנוי חודשי של 185 ש"ח לחודש 

כמעט לכל התוכנות יש את האופציה לרכוש רישיון מוזל עבור סטודנטים. אז אם אתם סטודנטים - אל תשכחו לבדוק מה התעריף המוזל עבורכם.


 

עינב מאי


@einavmay | @am.studiotlv | @einavmay_YouTube
844 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

sign in & stay updated

פוסטים. סרטונים. טיפים ועוד

Thanks for subscribing!

DIGITAL RESOURSES

הדרכות וחומרי עזר למעצבים ואדריכלים