נקודות חשובות בתכנון ועיצוב משרדי הייטק

08.05.2017

 

עולם ההיי טק הוא חלק בלתי נפרד משוק גלובלי המשתנה במהירות ושואף לחדשנות באופן מתמיד. אחד הביטויים הבולטים לכך הוא העסקתם של עובדים צעירים ודינאמיים, הזקוקים למרחב עבודה מפרה, יצירתי וחדשני. אלא שלצד המראה האסתטי, כשניגשים אל תכנון ועיצוב מרחב עבודה יש לקחת בחשבון גם אלמנטים כמו נוחות ופונקציונליות, שיקנו לעובד תחושת שייכות ומחויבות לארגון.
אז איך מייצרים סביבת עבודה שעונה על כלל הצרכים הללו?


מאפיינים חשובים בתכנון ועיצוב משרדי היי טק


  חלל עבודה פתוח - אופן ספייס

עיצוב משרדי הייטק עבר התאמה במהלך השנים לדור חדש של עובדים, כאלה שנולדו אל תוך עולם של שיתוף מידע, חוויות ורעיונות יצירתיים. עבור עובדים אלה, השיטה המסורתית של ישיבה מול מחשב במשרד סגור ומבודד, כבר לא מוכיחה את עצמה ואת מקומה תפס עיצוב ששם דגש על שטח עבודה משותף המאפשר אינטראקציה פתוחה והחלפת רעיונות. כדי לייצר אופן ספייס אסתטי שהוא גם פונקציונאלי, חשוב לקחת בחשבון אלמנטים כמו הפרדה בין עמדות העבודה באמצעות מחיצות, ומיקומו של מרחב העבודה באזור שקט ורגוע בשטח הכללי של המשרד.


אזורים פרטיים

כדי לאפשר לעובדים לקחת פסק זמן מהישיבה המשותפת, מומלץ ליצור פינות חלופיות המאפשרות פרטיות, סמוך לאופן ספייס. זה יכול להיות חדר ישיבות קטן, פינה ישיבה נעימה, מרפסת שמשית או כל חלל אחר אליו יכולים העובדים לפרוש כדי לספוג שקט ופרטיות בעת הצורך. גם בפינות הפרטיות, יש מקום ליצירתיות ולשילוב מוטיבים עיצוביים שיתאימו לרוח הכללית של המשרד.


 חדרי ישיבות לא קונבנציונלים

במשרדי היי טק רבים, החללים הסגורים היחידים שנותרו הם חדרי הישיבות. אלא שבניגוד לחדר הישיבות המסורתי והקלאסי שכלל לרוב שולחן ארוך ומלבני, העיצוב החדשני מאפשר משחק וחופש יצירתי. כך למשל אפשר לשלב בחדרי הישיבות של היום אלמנטים כמו ספות ופופים צבעוניים, עיצובים גרפיים מעניינים, קירות עשויים מלוח מחיק לכתיבת רעיונות, תאורה יצירתית וכדומה. במקביל, ניתן לתכנן מספר חדרי ישיבות קטנים שיאפשרו פגישות וסיעור מוחות של צוותים שונים או בנושאים שונים, בו זמנית. חדרים אלה יכולים לתפקד כתוספת לחדר הישיבות המרכזי, או כתחליף במידת הצורך.

 

חללים חברתיים משותפים

מלבד שטח העבודה המשותף, חשוב שלעובדים יהיה מרחב חברתי נייטרלי בו יוכלו להיפגש וליצור אינטראקציה. בין אם מדובר במטבח מרווח, בית קפה ארגוני, סלון משותף או פינת ישיבה מזמינה, מומלץ לשלב במשרד חלל משותף שיאפשר לעובדים להתרווח בו ולבצע פעולות כמו אכילה, שיחת חולין, גלישה בלפטופ, או כל הפסקה מתודית אחרת לה הם זקוקים במהלך העבודה. אותו חלל יכול לשמש גם כחלל שבו מתאספים העובדים להרמת כוסית או לציון אירועים ושמחות. את התחושה הנינוחה יש לתרגם באופן עיצובי לחלל נעים ומזמין, המגלם בתוכו את ההווי המשרדי. רצוי להשתמש באלמנטים כמו פופים צבעוניים, כיסאות בר, שטיחים, כריות, ומוטיבים גרפיים על הקירות, שימשיכו את הקו הצעיר והמודרני.

 

צמחייה

כדאי לשלב במשרד אלמנטים טבעיים כמו צמחייה, שמטרתם לחמם את ה"אווירה הקרירה" שעשויה לאפיין חלק ממשרדי ההיי טק. עציצים, קיר ירוק עם צמחייה אמתית, או כל נגיעה עיצובית בעלת מראה טבעי, תעניק למשרד טאץ' מרענן ונעים.

 

 

לסיכום, 

לעיצוב משרדים בצורה מקצועית יש משמעות רבה, אנו נסייע לכם ליצור סביבת עבודה נעימה ונוחה שלוקחת בחשבון את רווחת העובדים ולא פוסחת על פונקציונליות וניצול נכון של החלל הקיים. כזו שלוקחת בחשבון הן את רווחת העובדים והן את הפונקצינליות של המשרד, כל זה  תוך התחשבות בתקציב ולוח זמנים שעומד לפנינו.

 

 

Please reload

הירשמו כאן
Follow Me
  • Facebook B&W
  • Instagram B&W
  • Pinterest B&W
פוסטים אחרונים
Please reload

  • Black Instagram Icon

my instagram

By Einav May & Alon Chehover

הרצל 16, תל אביב  | 054-5843333 

  • facebook einav may
  • instagram
  • Black LinkedIn Icon

עינב מאי Einav May | AM studio by Einav May & Alon Chehover  |  סטודיו לעיצוב פנים, עיצוב משרדים וחללים מסחריים

AMstudio_05.08.19-15a-15-15.png